Blog

BEZPIECZEŃSTWO PRIORYTETEM!

Są bardzo estetyczne i solidne, a do tego idealnie wkomponowują się w architekturę budynku. Jednocześnie ich piękny, nowoczesny design w niczym nie przeszkadza, by spełniały swoje podstawowe zadanie, czyli zapewniały bezpieczeństwo. Barierki, bo o nich mowa mogą być zaprojektowane ażurowo z prętów, profili np. płaskowników czy rur, albo skonstruowane jako jednolita płyta z bezpiecznego i wytrzymałego szkła, które w momencie rozbicia nikogo nie zrani. Po co potrzebna jest w mieszkaniu czy budynku barierka np. za oknem? Chociażby dla psychicznego komfortu, by nie musieć bać się podejść do okna, gdy jest ono otwarte na oścież. Ale głównym zadaniem tego elementu architektonicznego jest zabezpieczenie przed wypadnięciem na zewnątrz dziecka, osoby dorosłej czy domowego pupila. Jeżeli w dole za oknem jest chodnik czy betonowy plac, to o groźny w skutkach wypadek – nawet gdy mieszka się na niższym piętrze - nietrudno. W mediach aż roi się od opisów tego typu strasznych historii. 3- latek wypadł z okna na pierwszym pietrze, na szczęście jego życie nie jest zagrożone. 4-letni chłopiec, który wszedł na krzesło, otworzył okno i spadł z 11. piętra na trawnik przed budynkiem, odzyskał przytomność. W środku nocy z okna na 3 piętrze bloku wypadł 5-letni chłopczyk, ranne dziecko trafiło do szpitala. Większość wypadków kończy się niestety fatalnie.

Dwuletni chłopiec zmarł w szpitalu, po tym jak upadł z okna na szóstym piętrze. Z 10. piętra wieżowca wypadła kobieta, zginęła na miejscu. 24-letni mężczyzna spadł z okna w dachu trzypiętrowej kamienicy na beton, przypłacił to śmiercią. Pełnym artyzmu przedsiębiorstwem w tworzeniu, montowaniu wszelkiego rodzaju balustrad i barierek jest tyska firma Anko, mieszcząca się przy ulicy Tulipanów 9. To niekwestionowany lider w branży, który cieszy się zaufaniem wielu klientów. Są dobrzy, bo robią to od 20 lat, realizując nowoczesne instalacje, zarówno w budownictwie mieszkalnym, jak i użyteczności publicznej.

Firma Anko zapewnia produkty i usługi dla osób indywidualnych, a także dla firm, instytucji oraz innych podmiotów. Zapewnia najwyższą jakość, profesjonalną obsługę, a także kompleksową ofertę. W zakres usług Anko wchodzi wykonanie pomiaru wraz z realizacją projektu. Dodatkowo zapewnia klientom szeroki wybór barierek, balustrad oraz ich poszczególnych elementów, takich jak na przykład: detale słupków i poręczy, a także uchwyty, kolanka, szyby czy listwy cokołowe i przypodłogowe. Podczas realizacji zleceń firma szczególną uwagę przykłada do kwestii bezpieczeństwa, montując barierki i balustrady tak, aby zapewnić ich nabywcom maksymalną ochronę przez cały okres użytkowania. Firma Anko skutecznie upiększa i polepsza warunki bezpieczeństwa budynków, czego efektem są liczne, udane realizacje. Znajdziesz je na www.anko.pl/realizacje.html